24 262-92-28 biuro@woprplock.pl

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Bezpieczna zima z WOPR Płock w powiecie.

Post dodany przez w kategorii Aktualności On 11 stycznia 2018


Ferie zimowe coraz bliżej dlatego płocki WOPR  zaczął Nowy Rok od realizacji projektu „Bezpieczna zima z WOPR Płock” w powiecie płockim.

Współpraca z  Gminą Stara Biała, Mała Wieś czy Nowy Duninów pozwoliła zrealizować zajęcia edukacyjne w powiecie na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych.  Spotkania w formie szkoleń, wzbogaconych prezentacją multimedialną i emisją filmów tematycznych , przeprowadzono w szkołach podstawowych oraz gimnazjach. Prelekcje poświęcone były bezpiecznym zachowaniom na lodzie, w trakcie których młodzież została zapoznana z budową lodu, jego strukturą, warunkami przy jakich można wchodzić na lód a także niezbędnym sprzętem w jaki należy być wyposażonym. Jak podkreślali prelegenci, sedno zagadnienia, stanowiła wiedza o unikaniu zagrożeń w trakcie przebywania na lodzie oraz zachowań po załamaniu się lodu widząc sytuację zarówno z perspektywy poszkodowanego jak i świadka zdarzenia. W zgodnej opinii wykładowców, aktywny udział młodzieży w zajęciach – zadawanie pytań, komentowanie prezentowanych treści, opis własnych doświadczeń – dowodzi dużego zainteresowania uczniów oraz trafności decyzji o realizacji przedmiotowego projektu.

Wszystkim, którzy od poniedziałku zaczynają ferie zimowe ratownicy płockiego WOPR życzą udanego wypoczynku oraz przypomina o przestrzeganiu bezpiecznych zachowań na lodzie  🙂


O autorze

Kasia

Powiązane posty

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone