24 262-92-28 biuro@woprplock.pl

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

WOPR PŁOCK dla Julki.

Post dodany przez w kategorii Bez kategorii On 5 lutego 2018


Dajmy dziecku nadzieję ….
15 letnia Julia Pietrzak z Płocka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, osteoporozę a także na wyjątkową ciężką chorobę zwaną rybią łuską pęcherzową pokrywającą całe ciało. Nawet najdelikatniejszy dotyk sprawia bardzo duży ból oraz pozostawia bolesne i dotkliwe rany. Choroba przebiega w wyjątkowo ciężkiej postaci powodując oddzielanie się naskórka a w konsekwencji cierpienie podobne do wylanego na skórę wrzątku. Jest to niezwykle rzadka choroba genetyczna, na którą w Polsce choruje tylko kilkoro dzieci.

Dziewczynka porusza się na wózku inwalidzkim. Przykurcze i nie gojące się stopy uniemożliwiają jej chodzenie. Już od wielu lat jest rehabilitowana w domu przez rehabilitantkę, która musi wiedzieć jak dotknąć skóry pokrytej bąblami, by dziewczynka nie płakała. Mnogość chorób powoduje, że rehabilitacja jest utrudniona, ponieważ każdy ucisk skóry w konsekwencji powoduje jej pęknięcie, pojawiają się stany ropne i częste infekcje. Dziewczynka potrzebuje kompleksowej terapii, zawierającej cały konglomerat działań : ciągłej rehabilitacji, dermatologicznego leczenia oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o. o. wraz z Rejonowym Płockim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym postanowili pochylić się nad niewyobrażalnym cierpieniem Julii. Po rozmowie z mamą dziewczynki postanowiliśmy zebrać pieniądze na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, służącego do codziennego przemieszczania się Julii. Wózek jest tak skonstruowany, że poza możnością przemieszczania się, zmniejsza również nieco ból przy wsiadaniu i zsiadaniu z niego co w przypadku dolegliwości Julii jest wyjątkowo ważne. Koszt zakupu tego specjalistycznego wózka opiewa na 20 000,00 zł (dwadzieścia tysięcy złotych). 

Informacje odnośnie przedmiotów biorących udział w licytacji znajdziecie Państwo na naszym wydarzeniu na profilu facebook:   WOPR PŁOCK dla Julki

Szanowni Państwo, dajmy Julii nadzieję na lepsze życie pomagając przy zakupie ww. wózka.

W przypadku indywidualnych wpłat prosimy o przelew na poniższe dane:

Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

ul. Wyszogrodzka 1a

09-402 Płock

Nr konta: 10-1240-3174-1111-0010-4296-6918  w tytule: Pomoc dla Julki

Z ratowniczym pozdrowieniem

Zarząd WOPR P Płock


O autorze

Kasia

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone