24 262-92-28 biuro@woprplock.pl

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Zapraszamy do udziału w samoratownictwie.

Post dodany przez w kategorii Aktualności, Szkolenia On 15 lutego 2018


Przedmiotem naszej inicjatywy jest promowanie bezpiecznego spędzania wolnego czasu na zamarzniętych wodach. Pragniemy pokazać Płocczanom wiedzę o sposobach przygotowania się do rekreacji na lodzie, tak aby zwiększyć swoje szanse w sytuacjach niebezpiecznych.

W niedzielę 25 lutego na zalewie Sobótka, pod nadzorem ratowników WOPR, każdy chętny będzie mógł doświadczyć na własnej skórze z czym wiąże się wpadnięcie do przerębla oraz jak trudno jest się z niego wydostać.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 od prezentacji samo-ratownictwa, demonstrowanego przez naszych ratowników. W dalszej części, każdy wcześniej zgłoszony uczestnik, będzie miał szansę spróbować swoich sił w sytuacji kontrolowanego zagrożenia.

Zadaniem do wykonania będzie wskoczenie do wykutego przerębla i za pomocą sprzętu udostępnionego przez Płocki WOPR, wydostanie się z niego o własnych siłach. Wykonanie tego wyczynu stanowi dopiero połowę sukcesu. W dalszej części należy przebrać się, mimo panującego mrozu, w komplet wcześniej przygotowanych suchych ubrań.

Dla osób, które zgłoszą się do samoratownictwa przewidziane są upominki za odwagę 

Dla zapewnienia komfortu i intymności obok przerębla będzie ustawiony parawan.

Imprezę urozmaicać będą pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego prezentowanego przez Straż Pożarną.

Dodatkowo zapewnimy duży ogrzewany namiot oraz możliwość napicia się gorącej herbaty lub przekąszenia ciepłego posiłku.

Do zabawy może przyłączyć każdy kto:

1) Ukończył 12 rok życia (jeżeli będzie przy nim obecny opiekun prawny i podpisze oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział),
2) Przygotuje we własnym zakresie plecak wg powyższych wskazówek.

Własny sprzęt!

Każdy uczestnik będzie zobowiązany do przygotowania we własnym zakresie plecaka
z zabezpieczonym przed zamoczeniem kompletem ubrań na zmianę. Powinny się tam znaleźć: buty, czapka, rękawiczki, bielizna, spodnie, bluza lub sweter, kurtka oraz termos z gorącą herbatą.Do skutecznego zabezpieczenia ubrań wystarczy szczelnie zamknięty worek foliowy. Plecak winien posiadać możliwość spięcia pasem biodrowym.

3) Wyśle zgłoszenie zawierające imię, nazwisko oraz PESEL na adres:
zgloszenia@woprplock.pl


O autorze

Kasia

Powiązane posty

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone