24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

ORLEN wraz z WOPR Płock zaprasza do udziału w bezpłatnych lekcjach pływania.

By In Aktualności, Nauka pływania z ORLENEM On 27 września 2019PKN ORLEN ponownie zaprasza płocczan do udziału w bezpłatnych lekcjach pływania. Dzięki finansowemu zaangażowaniu Koncernu Instruktorzy WOPR będą kontynuowali na płockiej pływalni Podolanka nieodpłatne lekcje nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób dorosłych powyżej 40 roku życia. Zajęcia rozpoczną się w październiku 2019 r. i potrwają do czerwca przyszłego roku.

W ramach tegorocznej – czwartej już – edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, osoby nie umiejące pływać, będą mogły nabywać te umiejętności pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewiduje naukę pływania oraz podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa. Rekrutacja dzieci odbywać się będzie w płockich szkołach podstawowych. Osoby dorosłe, powyżej 40 roku życia, które są zainteresowane udziałem w projekcie, będą mogły wypełnić stosowną deklarację uczestnictwa. Zgłoszenie wraz z Regulaminem dostępne będzie na stronie www.woprplock.pl  już od dzisiaj czyli piątku 27 września 2019 r. 

Warto podkreślić, że w pierwszej i drugiej edycji bezpłatnych zajęć nauki pływania udział wzięło ponad 300 mieszkańców Płocka, którzy nauczyli się pływać oraz poznali zasady bezpieczeństwa nad wodami. Najstarsza uczestniczka miała 67 lat, a najmłodsza 9 lat. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w 20-osobowych grupach przy czym na jednego Instruktora przypadało 10 uczestników..

Osobom zainteresowanym udziałem w bezpłatnych lekcjach pływania, które jednocześnie nie potrafią pływać gwarantujemy, że  po rocznym cyklu basenowej edukacji będą potrafiły przepłynąć, co najmniej dwie długości basenu rekreacyjnego stylem dowolnym,  przepłynąć pod wodą co najmniej pięć metrów bez wynurzenia jakiejkolwiek części ciała na powierzchnię oraz przepłynąć co najmniej jedną długość basenu sportowego przy pomocy pracy nóg.

 
„Bezpłatne lekcje pływania” są jednym z wielu działań realizowanych przez Koncern w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy 2019 roku ORLEN wraz z płockim WOPR po raz czwarty zorganizował także akcję „Bezpieczne wakacje nad wodą”, w ramach której funkcjonowało strzeżone kąpielisko nad jeziorem w podpłockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka.

Dokumenty do pobrania:

Zgłoszenie dziecka

Zgłoszenie 40+


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.