24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

21. edycja Zlotu Morsów w Mielnie

By In Aktualności On 12 lutego 2024


W dniach 8-11.02.2024 r. odbyła się 21. edycja Zlotu Morsów w Mielnie – jednej z największych wodnych imprez na świecie! Ten 4-dniowy festiwal aktywności zimą, swoje ukoronowanie miał w trakcie wspólnego „morsowania” blisko 8 500 osób, które w dniu 11.02.20224 r. (niedziela) weszły do zimnych wód Bałtyku aby wspólnie cieszyć się dobrostanem jaki daje zimna woda!

Tak ogromną impreza wymaga właściwego zabezpieczenia ratowniczego. Było nam niezwykle miło, kiedy już po raz kolejny koledzy z WOPR Zachodniopomorskiego zaprosili nas do wspólnego z nimi zabezpieczania 21. edycji Zlotu Morsów w Mielnie.

W sobotę i niedzielę (10-11.02.2024 r.) nasze zadania polegały na rozpoznaniu potencjalnych zagrożeń mogących wystąpić w trakcie imprezy, ich niwelacji oraz odpowiedniego przygotowania akwenu tak aby nie doszło do żadnych zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników imprezy.

Na uczestników wydarzenia czekał m.in. przejazd „tyrolką”, z której trafiało się wprost do Bałtyku. Taka niestandardowa atrakcja stosunkowo rzadko gości na podobnych imprezach dlatego też zagrożenia jakie potencjalnie mogły wynikać z takiej atrakcji były na bieżąco konsultowane i eliminowane.

Podkreślić należy, że w ciągu trwania kilkudniowego Zlotu Morsów w Mielnie nie doszło do żadnych poważnych incydentów zagrażających zdrowiu i życiu jego uczestników.

Bez wątpienia zabezpieczanie tak gigantycznej imprezy to możliwość sprawdzenia własnych umiejętności ratowniczych i logistycznych, ale co niemniej ważne to możliwość nabycia nowych bezcennych doświadczeń, które przynosi każda kolejna edycja Zlotu Morsów w Mielnie.

Raz jeszcze dziękujemy kolegom z WOPR Zachodniopomorskiego za zaproszenie do zabezpieczania 21. edycji Zlotu Morsów w Mielnie.

Z ratowniczym pozdrowieniem

Zarząd WOPR Płock


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu