24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Bezpieczna zima z WOPR Płock

By In Aktualności On 27 listopada 2018


Zimowa aura coraz dobitniej daje o sobie znać dlatego też płocki WOPR podjął realizację projektu „Bezpieczna zima z WOPR Płock”. Współpraca z Urzędem Miasta Płocka oraz Głównym Sponsorem WOPR Płock firmą ORLEN pozwoliła zrealizować zajęcia edukacyjne w płockich szkołach, traktujące na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych. 

Spotkania w formie szkoleń, wzbogaconych prezentacją multimedialną i emisją filmów tematycznych , przeprowadzone zostaną w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach średnich w Płocku oraz powiecie płockim. Prelekcje poświęcone są bezpiecznym zachowaniom na lodzie, w trakcie których młodzież zostanie zapoznana z budową lodu, jego strukturą, warunkami przy jakich można wchodzić na lód a także niezbędnym sprzętem w jaki należy być wyposażonym. 

„Bezpieczna zima z WOPR Płock” to kampania społeczna, którą przedstawiciele płockiego WOPR rozpoczęli w dniu 26.11.2018 r. i potrwa do 19.12.2018 r.

Płocki WOPR, jako jedyna organizacja realizuje zajęcia edukacyjne w szkołach w ramach projektu „Bezpieczna zima z WOPR Płock”. Projekt poświęcony jest bezpiecznym zachowaniom na lodzie (ratownictwo i samoratownictwo) i co szczególnie istotne jego beneficjentami są słuchacze nie będący ratownikami.

 

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje między innymi :

  • opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,
  • sprzęt wykorzystywany w ratownictwie lodowym,
  • podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura)
  • warunki wejścia na lód,
  • wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,
  • postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,
  • postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,
  • postępowanie poszkodowanego który uległ wypadkowi na lodzie.

 

Dla pełnego zobrazowania prezentowanych treści, zajęcia edukacyjne zostały

wzbogacone o emisję filmów traktujących na temat ratownictwa i samoratownictwa lodowego, w tym prezentujące rzeczywiste sytuacje, które zostały sfilmowane i najpełniej oddają grozę sytuacji w przypadku załamania się lodu pod osobą na nim przebywającą.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.