24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Bezpieczna zima z WOPR Płock

By In Aktualności On 30 listopada 2019


Zimowa aura coraz bliżej, dlatego też płocki WOPR podjął realizację projektu „Bezpieczna zima z WOPR Płock”. Współpraca z  Urzędem Miasta Płocka pozwoliła zrealizować zajęcia edukacyjne w płockich szkołach, traktujące na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Spotkania w formie szkoleń, wzbogaconych prezentacją multimedialną i emisją filmów tematycznych , przeprowadzono w szkołach podstawowych w Płocku.

Prelekcje poświęcone były bezpiecznym zachowaniom na lodzie, w trakcie których młodzież została zapoznana z budową lodu, jego strukturą, warunkami przy jakich można wchodzić na lód a także niezbędnym sprzętem w jaki należy być wyposażonym. Jak podkreślali prelegenci, sedno zagadnienia, stanowiła wiedza o unikaniu zagrożeń w trakcie przebywania na lodzie oraz zachowań po załamaniu się lodu widząc sytuację zarówno z perspektywy poszkodowanego jak i świadka zdarzenia. W zgodnej opinii wykładowców, aktywny udział młodzieży w zajęciach – zadawanie pytań, komentowanie prezentowanych treści, opis własnych doświadczeń – dowodzi dużego zainteresowania uczniów oraz trafności decyzji o realizacji przedmiotowego projektu.

„Bezpieczna zima z WOPR Płock” to kampania społeczna, którą przedstawiciele płockiego WOPR prowadzili w dniach od 13.11.2019 r. do 30.11.2019 r.

Zakres tematyczny szkolenia obejmował między innymi :

  • opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,
  • sprzęt wykorzystywany w ratownictwie lodowym,
  • podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura)
  • warunki wejścia na lód,
  • wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,
  • postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,
  • postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,
  • postępowanie poszkodowanego który uległ wypadkowi na lodzie.

Dla pełnego zobrazowania prezentowanych treści, zajęcia edukacyjne zostały wzbogacone o emisję filmów traktujących na temat ratownictwa i samoratownictwa lodowego, w tym prezentujące rzeczywiste sytuacje, które zostały sfilmowane i najpełniej oddają grozę sytuacji w przypadku załamania się lodu pod osobą na nim przebywającą. .

Zapraszamy do galerii zdjęć.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.