24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Bezpieczne wakacje na plaży w Grabinie dzięki PKN ORLEN i WOPR

By In Aktualności On 23 czerwca 2023


PKN ORLEN wspólnie z ratownikami płockiego WOPR zapraszają po raz siódmy do korzystania z uroków plaży „Patelnia” i strzeżonego kąpieliska w Grabinie koło Płocka. Już od tej soboty 24 czerwca 2023r. w ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” będzie można korzystać z letniego miejsca rekreacji i wypoczynku.


Kąpielisko w Grabinie zostało przygotowane zgonie z obowiązującymi wymogami. Woda została przebadana przez SANEPID, wydzielono obszar przeznaczony do kąpieli i sprawdzono pod względem bezpieczeństwa, a ratownicy płockiego WOPR, którzy będą odpowiadali za bezpieczny wypoczynek na kąpielisku zostali wyposażeni w profesjonalny sprzęt ratowniczy. Plaża będzie dostępna dla wszystkich od 24 czerwca do 3 września br. przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 – 18.00.  


O bezpieczny i udany wypoczynek w Grabinie, dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN, zadba co najmniej 3 ratowników wodnych, a w słoneczne dni i weekendy  nawet 4 lub 5 ratowników. Do ich dyspozycji jest także łódź motorowa specjalnie przygotowana do wykorzystania na kąpielisku. Ratownicy dysponować będą także sprzętem nurkowym na wypadek konieczności przeszukiwania  jeziora. Co godzinę wokół brzegów Jeziora Górskiego ratownicy prowadzić będą patrole bezpieczeństwa, których celem będzie  eliminowanie zagrożeń również w miejscach poza strzeżonym kąpieliskiem.

Plaża „Patelnia” położona nad Jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do letniego wypoczynku przez mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości. W ciągu całego ubiegłego sezonu letniego, bezpieczeństwa na kąpielisku w Grabinie strzegło łącznie 14 ratowników pracujących rotacyjnie. Z danych wynika, że w słoneczne dni oraz w weekendy plaże odwiedzało około 3000 osób, a łącznie w ciągu całego ubiegłorocznego sezonu letniego z kąpieliska skorzystało nawet 50 000 plażowiczów.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu