24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Bezpieczne wakacje na plaży w Grabinie dzięki PKN ORLEN i WOPR

By In Aktualności On 26 czerwca 2021


PKN ORLEN wspólnie z ratownikami płockiego WOPR zapraszają do korzystania z uroków plaży „Patelnia” i strzeżonego kąpieliska w podpłockiej Grabinie. Już od soboty 26 czerwca 2021 r. będzie można odwiedzać miejsce letniej rekreacji i wypoczynku.

Kąpielisko w Grabinie zostało przygotowane zgonie z wymogami obowiązującego prawa. Woda została przebadana przez SANEPID, obszar przeznaczony do kąpieli wydzielono i sprawdzono pod względem bezpieczeństwa, a ratownicy Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego będą wyposażeni w profesjonalny sprzęt ratowniczy.

Plaża w Grabinie będzie dostępna przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10.00 – 18.00. Podobnie jak w roku ubiegłym, korzystanie z kąpieliska będzie możliwe z zachowaniem obostrzeń sanitarnych czyli:
– zachowanie 2 m dystansu społecznego (zarówno na plaży jak i w wodzie),
– unikanie miejsc zatłoczonych,
– korzystanie z własnego sprzętu turystycznego,
– dbałość o higienę rąk,
– staranne zasłaniania ust i nosa podczas kaszlu i kichania,
– nie korzystanie z kąpieliska w przypadku złego samopoczucia, infekcji, objawów chorobowych i podwyższonej temperatury ciała.

W ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” nad bezpiecznym i udanym wypoczynkiem w Grabinie już piąty sezon dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN czuwać będą ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR, którzy dysponują m.in. łodzią motorowodną oraz sprzętem niezbędnym do udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na kąpielisku ustawiona została także wieża obserwacyjna oraz tablica meteorologiczna, która będzie aktualizowana na bieżąco.

W ciągu całego ubiegłego sezonu letniego, bezpieczeństwa nakąpielisku w Grabinie strzegło łącznie 14 ratowników pracujących rotacyjnie. Z danych wynika, że w słoneczne dni oraz w weekendy plaże odwiedzało około 3000 osób, a łącznie w ciągu całego ubiegłorocznego sezonu letniego z kąpieliska skorzystało  nawet 50 000 plażowiczów.

Przed uruchomieniem projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” w Grabinie  niemal co roku dochodziło do co najmniej jednego przypadku utonięcia. Służby dedykowane zapewnieniu bezpieczeństwa odnotowały w okresie kilku lat ponad 50 zgłoszeń dotyczących sytuacji niebezpiecznych i zagrażających zdrowiu oraz życiu ludzi wypoczywających nad jeziorem. Od roku 2017 kiedy ratownicy WOPR wrócili do Grabiny dzięki wsparciu finansowemu PKN ORLEN nad tym akwenem wodnym nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku.

Plaża „Patelnia” położona nad jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do letniego wypoczynku przez mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.