24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Cezary Obczyński z nominacją „Płocczanin Roku 2018”

By In Aktualności On 24 maja 2019


Z przyjemnością i jednocześnie dumą informujemy, że nasz Prezes dr Cezary Obczyński WOPR został nominowany do tytułu „Płocczanin Roku 2018”.
Człowiek z sercem na dłoni. Uśmiechnięty i pomocny – tak go charakteryzują jego uczniowie i ich rodzice. Obczyński uczy w Małachowiance matematyki, jest też wykładowcą uniwersyteckim. Organizuje wiele konkursów matematycznych i informatycznych, a małachowiacy kochają go zwłaszcza za coroczne obchody Dnia Liczby Pi, które stał się jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w tej szkole.
Ale nie tylko tym ten kandydat zasłużył na nominację.
Po lekcjach, czyli poza pracą zawodową, którą wykonuje z wielką pasją, Cezary Obczyński ma inne ważne zajęcia. Jest bowiem prezesem płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wraz z innymi WOPR-owcami zajmuje się popularyzowaniem zdrowego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą. I to o każdej porze roku. Zimą np. organizowane są pokazy ratowania ludzi, którzy znaleźli się pod lodem. Latem – pokazy ratownicze na Wiśle. Zresztą to wielka, dobrze skoordynowana praca pozytywistyczna. Składają się na nią choćby liczne pogadanki i szkolenia w szkołach – w tym z zasad udzielania pierwszej pomocy. WOPR-owcy są na prawie każdej większej imprezie w mieście, angażują się w wiele akcji charytatywnych.
Prezes Obczyński stara się o jak najlepszy sprzęt dla ratowników wodnych. Ale w czerwcu ub.r. nad brzegiem Wisły na Radziwu przeszła trąba powietrzna, tak silna, że zniszczyła stojące w porcie WOPR-owskie łodzie. I tu pokazała się skuteczność prezesa i jego ekipy: dzięki ich zaangażowaniu z pomocą pospieszyły i urząd miasta, i Orlen. W efekcie płocki WOPR ma supernowoczesne maszyny, a ratownicy ochotnicy stale pomagają i edukują płocczan – zarówno na wodzie, jak i na lądzie.
JAK GŁOSUJEMY?
Płocczanina Roku 2018 wybieramy za pomocą kuponów z „Wyborczej” i SMS-ów.
KUPONY
Kupony będziemy drukować do 17 czerwca. Uwaga: stawiamy „x” przy jednym nazwisku.
SMS-Y
Aby oddać głos, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR.5
Głosowanie SMS-owe trwa do godz. 23.59 w niedzielę, 16 czerwca. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.