24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Dzień pełen wrażeń na kąpielisku „Patelnia” w Grabinie

By In Aktualności On 26 sierpnia 2019


W dniu 24 sierpnia 2019 roku Rejonowe Płocki WOPR, wspólnie ze swoim Sponsorem firmą ORLEN, zaprosił mieszkańców Płocka do podpłockiej Grabiny na „Dzień Pełen Wrażeń”. Inicjatywa miała na celu propagowanie zasad bezpiecznych zachowań nad wodami w miłej, rodzinnej atmosferze.

            O godz 11.00 na plaży patelnia pojawiło się blisko 20 ratowników płockiego WOPR i bez wątpienia można powiedzieć, że tego dnia było to najlepiej strzeżone kąpielisko w Polsce ! 🙂 Specjalnie na ten dzień ratownicy desygnowali do zabezpieczenia nowoczesna łódź motorowodną, którą otrzymali od firmy Orlen, wodny skuter ratownicy, podręczny sprzęt ratunkowy, aqualung czyli sprzęt do nurkowania i wyjątkowych ratowników … psy !

            W pierwszej części „Dnia Pełnego Wrażeń” wszyscy, którzy przybyli na plażę „Patelnia” zostali zapoznani z zasadami bezpiecznych zachowań nad wodą, głównymi przyczynami utonięć oraz sposobami pomocy w sytuacjach niebezpiecznych.

            W kolejnej części ratownicy zaprezentowali, w pozorowanych sytuacjach, sposoby ratowania tonących przy wykorzystaniu zarówno łodzi motorowodnej jak i skutera ratowniczego i co ciekawe pozorantami byli plażowicze. – niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i akcje podejmowane przez psy będące pełnoprawnymi ratownikami płockiego WOPR.

            Po dużej dawce wiedzy z zakresy ratownictwa i samoratownictwa wodnego płocki WOPR zaprosił wszystkich do pływania łodzią motorowodną, wodnym skuterem ratowniczym, nurkowania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu aqualung, nauki pierwszej pomocy przedmedycznej jak również do zapoznania się z zasadami wykorzystania tzw. przygodnego sprzętu ratowniczego. np. materac, piłka plażowa, lina, etc.

            Trwająca kilka godzin impreza w zgodnej opinii jej uczestników była z jednej strony doskonałą okazją do zebrania doświadczeń związanych z bezpieczeństwem nad wodą a z drugiej dobrą zabawą w rodzinnym gronie.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.