24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Koncert „Muzyczne uniesienia”

By In Aktualności On 12 lutego 2024


Już 24 lutego 2024 roku Green Loft wraz z WOPR Płock zapraszają Państwa na godz. 18:00 do Sali Koncertowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów przy ul. Jakubowskiego 10 na niezwykły Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Maksyma Rzemińskiego.
Maksym Rzemiński urodził się w Kielcach. Ukończył I i II stopień szkoły muzycznej w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Jest również absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Marka Koziaka.
Ukończył kurs mistrzowski u prof. Barbary Hesse Bukowskiej na Litwie. W początkowym okresie kariery był wielokrotnym stypendystą fundacji : Sapere Aude, Na Rzecz Sztuki Dziecka, Fundacji dla wybitnie uzdolnionych muzycznie. Jest laureatem III nagrody I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego – Göttingen -Niemcy.
Dla Artysty szczególnym wyzwaniem stała się muzyka filmowa. Po serii konkursów głównie w kraju, ale także w Niemczech, na których zdobywał laury, zaczął być zapraszany na różne ważne wydarzenia gdzie aranżował muzykę filmową , m.in. na zaproszenie ambasadora Stanów Zjednoczonych do ambasady w Paryżu, by uświetnić galę poświęconą Haiti.
W 2015 roku nagrał pierwszy album z muzyką filmową „INCEPTION”.
W 2018 roku wydał album „MAXIMUS”, który przynosi kolejne interpretacje muzyki filmowej.
W 2021 roku ukazał się album „Phoenix”. Album „Sheremembers” miał swoją premierę w 2023 roku.
Utalentowany pianista Maksym Rzemiński wraz z Kwartetem Smyczkowym Lucjan Szaliński -Bałwas I skrzypce, Kamila Szalińska-Bałwas II skrzypce, Agnieszka Dobrzyńska-Altówka i Justyna Meliszek-Skrętkowska wiolonczela zabiorą Państwa w podróż po najpiękniejszych utworach muzyki filmowej
Podczas koncertu zatytułowanego „MUZYCZNE UNIESIENIA” Artysta zaprezentuje min. utwory z filmów :
Dom, Smuga Cienia, Gladiator, Niewierna, Bilans Kwartalny/Rodzina Połanieckich, Dziecko Rosemary, Zmierzch, Gra o tron, Lista Schindlera, TwinPeaks.
To będzie wieczór pełen „Muzycznych Uniesień” w znakomitym wydaniu.
Prowadzenie koncertu: Oscar Stoczyński znany polski aktor filmowy
i teatralny.

Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przekazany na leczenie
i rehabilitację 14 miesięcznego Maksymiliana Ziębińskiego.
Chłopiec urodził się bez prawej dłoni i przedramienia. Ten rodzaj niepełnosprawności wymaga zarówno permanentnych ćwiczeń rehabilitacyjnych jak i zakupu specjalistycznej protezy, która wraz z rozwojem dziecka winna być sukcesywnie wymieniana.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na http://bilety.pokis.pl/MSI/mvc?sort=Flow&date=2024-02-24&dateStart=0 oraz stacjonarnie w bileterii POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 w Płocku.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu