24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych – Płock, 13-14 maja 2017 r.

By In Aktualności, Mistrzostwa On 2 czerwca 2017


WOPR - Podziękowania, zdjęcie grupowe (1)

Już po raz drugi Rejonowe Płockie WOPR zorganizowało Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Tym razem to właśnie w Płocku rozpoczynał się cykl zawodów o miano najlepszych sterników pływających na skuterach wodnych w roku 2017. Na starcie zameldowało się ponad 30 najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie i zawodach rangi światowej. Godnym podkreślenia jest fakt, że udział w zawodach wzięli również zawodnicy z Rosji, Litwy, Czech – były więc to zawody międzynarodowe.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych były Świętem wodnych sportów motorowodnych i dla nadania zawodom należytej rangi zostały objęte patronatem : Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego, Marszałka Województwa  Mazowieckiego Pana Adama Struzika jak również Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka.

W sobotni poranek 13 maja 2017 r. już od godz. 6.00 ponad 40 członków płockiego WOPR rozpoczęło ustawianie infrastruktury niezbędnej do rozegrania zawodów. Przed płockim Molo wyrosło miasteczko namiotów, baldachimów, balonów, a także różnego rodzaju reklam oraz banerów informacyjnych. W porównaniu z ubiegłorocznymi zawodami  tegoroczna edycja została wzbogacona o stoiska firmowe producentów akcesoriów motorowodnych i wystawców łodzi motorowodnych, a dla najmłodszych płocki WOPR przygotował dmuchane miasteczko do gier i zabaw dzięki Firmie „RECON”. Natomiast Keepcan Polska zadbała o dostarczenie energii zawodnikom jak i naszym ratownikom!

Zawody rozpoczęły się o godz 12.30. Piękna pogoda, która tego dnia towarzyszyła Mistrzostwom Polski Skuterów Wodnych sprawiła, że płockie Molo jako trybuna do oglądania zawodów, było wyjątkowo licznie oblegane przez mieszkańców Płocka. Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewniały przybyłym widzom niesamowite emocje. Najszybsze maszyny były w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h ! Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można było obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W ciągu dwóch dni trwania Mistrzostw rozegrano pond 20 wyścigów wyłaniając najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2017 r.

Poza wymiarem czysto sportowym impreza miała na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym pokreślenia jest fakt, że była to jedna z największych imprez sportowych jakie odbędą się w Płocku w 2017 r.

Nie do przecenienia okazała się rola naszych partnerów i sponsorów firmie PKN ORLEN oraz Urzędowi Miasta Płock, dzięki którym Mistrzostwa zostały zorganizowane w sposób niezwykle profesjonalny, a przybyli goście i kibice w samych superlatywach wypowiadali się o organizacji zawodów.

Dziękujemy Płockiej Grupie Fotograficznej za przekazanie profesjonalnych zdjęć.  Autorami zdjęć są: Ewa Ablewska, Krystyna Falkowska, Marek Jeznach, Arkadiusz Pytlas, Marek Michalski, Michał Zieliński, Tomasz Pełka, Waldemar Robak.

 Z ratowniczym pozdrowieniem

 Zarząd WOPR Płock

Zapraszamy do Galerii zdjęć 🙂


About the Author

admin

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu