24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych – Płock, 15 maja 2021 r.

By In Aktualności, Mistrzostwa On 13 maja 2021


Już po czwarty Rejonowe Płockie WOPR zorganizuje I rundę Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Na starcie zamelduje się około 40 najlepszych polskich zawodników, startujących także z sukcesami w imprezach rozgrywanych w Europie a także zawodach rangi światowej. Partnerem Głównym Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jest Miasto Płock.

Szanowni Państwo, pragniemy podkreślić, że przedmiotowa impreza zostanie zorganizowana z uwzględnieniem wszelkich prawem stanowionych obostrzeń dotyczących pandemii Koronawirusa. W porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku ustalony zostanie sposób   organizacji imprezy w odniesieniu do zagrożeń epidemiologicznych. Niniejszym pragniemy podkreślić, konieczność stosowania wszelkich zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do wprowadzonym i obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii.

            Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych są Świętem wodnych sportów motorowodnych i dla nadania zawodom należytej rangi zostały one objęte patronatem : Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego, Marszałka Województwa  Mazowieckiego Pana Adama Struzika jak również Starosty Płockiego Pana Mariusza Bieńka.

            W sobotni poranek 15 maja 2021 r. już od rana około 30 członków płockiego WOPR rozpocznie ustawianie infrastruktury niezbędnej do rozegrania zawodów. W pobliżu molo i na plaży w okolicach płockiego Molo wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów a także różnego rodzaju reklam oraz banerów informacyjnych. Okolica zapełni się również namiotami i inną infrastrukturą różnych teamów skuterów wodnych desygnujących do zawodów swoich zawodników.

            Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach nawet do 500 KM, fontanny wody i fale, rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią niesamowite emocje. Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 140 km/h ! Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z okolic płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W trakcie trwania Mistrzostw rozegranych zostanie pond 20 wyścigów wyłaniających najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2021 r.

            Poza wymiarem czysto sportowym impreza ma na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym pokreślenia jest fakt, że jest to jedna z największych imprez sportowych jakie odbędą się w Płocku w 2021 r.

Organizację zawodów wsparło wiele firm i instytucji, Parterem Głównym zawodów jest Miasto Płock , Sponsorem głównym Rejonowego Płockiego WOPR w roku 2021 jest PKN ORLEN.

Z ratowniczym pozdrowieniem

Zarząd WOPR Płock


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.