24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Nauka pływania z mistrzem

By In Aktualności, Nauka pływania z ORLENEM On 14 marca 2019


W dniu 6 marca 2019 roku z uczestnikami projektu spotkał się Paweł Korzeniowski wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy, olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016). Spotkanie z mistrzem podzielone było na dwie części – konferencję w czasie której Paweł opowiedział o swojej drodze do sukcesu.. Zdaniem Korzeniowskiego, nauka pływania jest niezwykle istotna. Mistrz zaznaczył, że naukę pływania można zacząć od najwcześniejszych lat życia, na początek od zabawy, i z wiekiem przechodzić do poważniejszych ćwiczeń. W doskonaleniu sztuki pływania ma pomóc nauka oddechu, a dodatkowymi atutami mają być znaczny wzrost, a także, co niespodziewane, platfus, który akurat w pływaniu ma pomagać. Następnie odpowiadał na pytania uczestników.
Po rozmowie, przyszedł czas na sprawdzenie się w praktyce. Na początek swoje umiejętności pokazał Paweł Korzeniowski, który wskoczył do basenu i pokonał 100 m różnymi stylami. Następnie uczestnicy projektu mieli możliwość pokazania swoich umiejętności w trakcie których Paweł Korzeniowski oraz Pani Wioletta Kulpa nagradzali beneficjantów za ich postępy w pływaniu. 
Jak wszyscy zgodnie przyznali, spotkanie z tak wielką gwiazdą światowego pływania jest największą motywacją do jeszcze cięższych treningów i nauki pływania. 
Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał dyplom za udział w spotkaniu z autografem Pawła Korzeniowskiego.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu pod nazwą „Nauka pływania z ORLENEM” (III edycja) realizowanego od października 2018 r. do czerwca 2019.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.