24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Nauka pływania z Orlenem

By In Aktualności, Nauka pływania z ORLENEM On 1 lipca 2023


VIII edycja projektu „Nauka pływania z Orlenem” (2022 – 2023) dobiegła końca. Była to edycja okraszona  wprowadzeniem po raz pierwszy rozwiązań, które w nauce pływania na najwyższym poziomie stanowią obecnie standard – mianowicie zajęcia w sali gimnastycznej dedukowane ekspozycji ciała na ćwiczenia partii mięśniowych odpowiedzialnych za prawidłową technikę pływania. Biorąc pod uwagę aspekty przebywania i edukacji w środowisku wodnym, ćwiczenia w sali gimnastycznej winny być stałym elementem nauki pływania, niezależnie od wieku beneficjentów projektu jak i oczekiwanych efektów nauki.

Instruktorzy prowadzący zajęcia stale podnoszą swoje umiejętności w zakresie nauczania pływania, tym samym stale podnoszą poziom i efekty projektu „Nauka pływania z Orlenem”.

Oczywistym jest, że zajęcia poza wymiarem edukacyjnym w aspekcie nauczania pływania, zostały wzbogacone o treści związane z bezpiecznymi zachowaniami w wodzie, zarówno w przestrzeni samoratownictwa jak i ratownictwa.

Podobnie jak w latach poprzednich każdy z uczestników przeszedł szkolenie w zakresie podstaw nurkowania z użyciem aqualungu i podobnie jak w latach uprzednich zajęcia te cieszyły się niezwykłym uznaniem beneficjentów projektu.

Zajęcia zostały także rozszerzone o zagadnienia dotyczące filozofii przebywania w środowisku wodnym, czyli np. rozumienia pojęcia pływalności ciała, strachu przed środowiskiem wodnym, czucia wody, itp.

Podsumowując VIII edycję projektu „Nauka pływania z Orlenem” (2022 – 2023) należy podkreślić, że była ona najbardziej bogata w treści merytoryczne i bez wątpienia dała najlepszy efekt edukacyjny, stając się jednocześnie punktem odniesienia dla podobnych projektów realizowanych w przyszłości w kooperacji płockiego WOPR z PKN Orlen.

Z ratowniczym pozdrowieniem

Zarząd WOPR Płock


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu