24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

ORLEN i WOPR zapraszają na bezpieczne wakacje nad wodą.

By In Aktualności On 21 czerwca 2019


ORLEN z płockim WOPR już po raz czwarty zapraszają na wakacyjny wypoczynek na strzeżonej plaży w Grabinie popularnie nazwanej „Patelnią”. Miejsce do letniej rekreacji zostało już przygotowane, woda przebadana, obszar przeznaczony do kąpieli wydzielony, a ratownicy wyposażeni w profesjonalny sprzęt. Dzięki zaangażowaniu finansowemu PKN ORLEN i współpracy z płockimi ratownikami wodnymi nad bezpieczeństwem plażowiczów od dziś -piątku 21 czerwca do końca sierpnia po raz kolejny czuwać będą ratownicy Rejonowego Płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Miejsce wypoczynku w Grabinie będzie od dziś strzeżone przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10.00 – 18.00. W ramach projektu „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” ratownicy Rejonowego Płockiego WOPR dysponują łodzią wyposażona w silnik motorowodny oraz sprzęt niezbędny do udzielania pierwszej pomocy. Ustawiona została także wieża obserwacyjna oraz zamontowana tablica meteorologiczna. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zbadała już stan wody i oceniła ją pozytywnie nie zgłaszając żadnych uwag. Słowem „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” ogłaszamy za rozpoczęte!

Plaża „Patelnia” położona nad jeziorem Górskim w miejscowości Grabina koło Płocka jest jednym z najchętniej wykorzystywanych miejsc do letniego wypoczynku przez mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości. Według danych płockiego WOPR w latach 2005 – 2015 w Grabinie niemal co roku dochodziło do utonięcia. Służby dedykowane zapewnieniu bezpieczeństwa nad tym akwenem wodnym otrzymywały rocznie ponad 50 zgłoszeń dotyczących sytuacji niebezpiecznych i zagrażających zdrowiu oraz życiu ludzi wypoczywających nad jeziorem.

-Cieszymy się, że od 2016 roku czyli od momentu powrotu ratowników WOPR do Grabiny to popularne kąpielisko stało się znów bezpieczne. Warto przypomnieć, że rok 2016 w którym uruchomiliśmy wspólnie z WOPR projekt „Bezpieczne wakacje z ORLENEM” był pierwszym po ponad 10 latach kiedy w Grabinie nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku. Dlatego ORLEN stawia także na prewencję i od 2016 roku prowadzi także „Lekcje pływania dla dzieci, młodzieży i seniorów”. Postawiliśmy na bezpieczeństwo nad wodą i jak pokazują doświadczenia ostatnich lat efekty są widoczne prawie natychmiast. To właśnie jest dla Koncernu społeczna odpowiedzialność biznesu – mówi Wioletta Kulpa, Kierownik Działu Sponsoringu Społecznego PKN ORLEN.

-Rejonowe Płockie WOPR serdecznie zaprasza mieszkańców miasta Płocka do odwiedzania w sezonie letnim 2019 roku wytyczonego na Jeziorze Górskim w pobliskiej Grabinie strzeżonego kąpieliska „Patelnia”. Kąpielisko spełnia wszelkie wymogi określone prawem, będąc przy tym jednym z najbardziej urokliwych zakątków dedykowanych do bezpiecznego wypoczynku. Bezpieczeństwa plażowiczów i osób pływających będzie strzegło co najmniej trzech w pełni wykwalifikowanych ratowników, a w weekendy ilość ratowników może ulec zwiększeniu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że kąpielisko wyposażone będzie również w łódź motorowodną. Oznacza to, że ratownicy będą mogli szybko dotrzeć w każdy zakątek jeziora, również na obszarze poza kąpieliskiem. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy – powiedział Piotr Lisocki Wiceprezes ds. marketingowych.

W ciągu całego ubiegłego sezonu letniego, który ze względu na bardzo ładą pogodę trwał od lipca do końca września bezpieczeństwa w miejscu wykorzystywanym do kąpieli w Grabinie strzegło łącznie 14 ratowników WOPR pracujących rotacyjnie. W tym roku będzie podobnie, a pracy ratownikom nie zabraknie, bo z danych wynika, że w słoneczne tygodnie plażę w Grabinie odwiedzało kilka tysięcy osób. A w ciągu całego ubiegłorocznego sezonu letniego z plaży „Patelnia” skorzystało ok. 50 000 plażowiczów.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.