24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Piąta edycja bezpłatnych lekcji pływania dla mieszkańców Płocka

By In Aktualności On 2 października 2020PKN ORLEN wspólnie z WOPR zapraszają uczniów płockich szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz osoby dorosłe powyżej 40 roku życia na bezpłatne lekcje pływania. Dzięki finansowemu zaangażowaniu Koncernu ratownicy WOPR będą kontynuowali na płockiej pływalni Podolanka lekcje nauki pływania, które rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca przyszłego roku. Rekrutacja na bezpłatne lekcje pływania będzie trwała w dniach 5 – 8 października 2020 roku.

Osoby nie potrafiące pływać, w ramach piątej już edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, będą mogły nabyć te umiejętności pod opieką fachowej kadry czyli instruktorów płockiego WOPR. Zajęcia na basenie będą obejmowały nie tylko naukę pływania, ale także poznanie podstawowych zasad pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych.
Rekrutacja będzie trwała w dniach 5 – 8 października 2020 roku. Dzieci będą mogły zapisać się na naukę pływania w swoich szkołach podstawowych. Natomiast osoby dorosłe (przedział wiekowy „40+”), które chcą wziąć udział w projekcie będą musiały wypełnić stosowną deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR ) i dostarczyć dokument do biura WOPR Płock (09-402 Płock,  ul. Wyszogrodzka 1a) lub przesłanie skanu na adres mailowy: [email protected] (o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń).

W czterech dotychczasowych edycjach „Bezpłatnych lekcji pływania” wzięło udział ponad 400 mieszkańców Płocka. Lekcje odbywały się trzy razy w tygodniu w dwudziestoosobowych grupach. Zgodnie z założeniami projektu, po rocznym cyklu basenowej edukacji każdy z uczestników potrafił przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu rekreacyjnego,  także przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów oraz pokonać przynajmniej jedną długość basenu tylko przy pomocy pracy nóg.

„Bezpłatne lekcje pływania” są jednym z wielu działań realizowanych przez Spółkę w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy w tym roku ORLEN wraz z płockim WOPR po raz piąty zorganizował strzeżone kąpielisko do wodnej rekreacji nad jeziorem w pod płockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.