24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

“Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny.

By In Aktualności On 23 stycznia 2023


W okresie luty  – czerwiec w ramach realizacji XI edycji konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych Rejonowe Płockie WOPR w płockich szkołach będzie realizowało projekt “Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny.  

Projekt ma za zadanie uświadomić młodym płocczanom jak ważna jest pierwsza pomoc, wiedza która ratuje życie. Poprzez kampanię podkreślającą potrzebę i zasadność udzielania pierwszej pomocy chcemy sprawić, że większa liczba osób, gdy będzie taka potrzeba zrobi coś więcej niż tylko wezwanie pogotowia ratunkowego. W trakcie rozszerzonych kursów pierwszej pomocy uczestnicy projektu otrzymają nie tylko konkretną wiedzę praktyczną jak i teoretyczną, ale przede wszystkim postaramy się zwiększyć ich pewność w działaniu, jakim jest udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Jednocześnie edukacja w tym zakresie kształtuje prawidłowe i jakże cenne postawy prospołeczne, które zaowocują w przyszłości tym, że wszyscy będziemy czuć się bardziej bezpiecznie.

Projekt poza podstawową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy zostanie wzbogacony o zajęcia praktyczne tamowanie krwotoków, zakładanie opatrunków uciskowych, użycie opaski zaciskowej i RKO u osoby dorosłej.

Projekt skierowany jest do uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich na terenie miasta Płocka.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu