24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

PKN ORLEN po raz trzeci zaprasza na bezpłatne lekcje pływania.

By In Aktualności On 12 października 2018


Dzięki finansowemu zaangażowaniu PKN ORLEN, w roku szkolnym 2018/2019, kontynuowane będą po raz trzeci nieodpłatne zajęcia nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40 roku życia. Zajęcia prowadzone na pływalni miejskiej „Podolanka”, rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca 2019 r.

W ramach  projektu,  jego beneficjenci będą uczyć się pływać  pod kierunkiem Instruktorów płockiego WOPR. Projekt przewiduje naukę pływania, podstawowych zasad ratownictwa  i samoratownictwa, jak również nurkowania z użyciem profesjonalnego sprzętu aqualung. Rekrutacja dzieci  prowadzona będzie  w  płockich szkołach podstawowych, osoby dorosłe w przedziale wiekowym „40 +”  będą musiały wypełnić deklarację uczestnictwa, która wraz  z Regulaminem dostępna będzie na stronie www.woprplock.pl.

Zajęcia prowadzone będą przez Instruktorów WOPR Płock, dlatego też każdy uczestnik przedmiotowego projektu zaznajomiony zostanie w podstawową wiedzę w zakresie tzw. samoratownictwa. W ten sposób będzie wiedział jak należy bezpiecznie zachować się nad wodą (zarówno na pływalni jak i na wodach otwartych – rzeka, jezioro, morze) oraz jakich zachowań unikać, aby nie doszło do zdarzenia niebezpiecznego. Beneficjenci poznają także elementarne zasady ratownictwa – będą wiedzieć jak można pomóc innej osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia w wodzie nie mając do dyspozycji specjalistycznego sprzętu ratunkowego.

W obu dotychczasowych edycjach w sumie wzięło udział ponad 200 osób przy czym najmłodszy uczestnik był w wieku 9 lat a najstarszy miał 67 lat. Wszyscy uczestnicy bezpłatnych lekcji pływania spędzili łącznie w wodzie pływalni Podolanka 305 godzin.

Projekt „Bezpłatne lekcje pływania” jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”.  W trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy bieżącego roku po raz  trzeci zorganizowane zostało strzeżone kąpielisko nad jeziorem w podpłockiej Grabinie. Jak wynika ze sprawozdań płockiego WOPR na strzeżonej plaży w Grabinie nie doszło  w tym roku do żadnego wypadku.

Regulamin zgłoszeń

Harmonogram

Dokumenty do zgłoszenia dziecka:

ANKIETA_WOPR _dzieci_str_1

Deklaracja_dzieci_str.2

Obowiązek-informacyjny

Dokumenty do zgłoszenia osób 40+:

Deklaracja 40+

Obowiązek-informacyjny


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.