24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Płoccy ratownicy nauczą nas pływać.

By In Bez kategorii On 29 września 2023


Pływanie oraz udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej to umiejętności, których obecnie oczekujemy od każdego nastolatka lub dorosłego. „Bezpłatne lekcje pływania” to projekt, który idealnie wpisuje się w te oczekiwania. W poniedziałek 2 października rusza nabór już do ósmej edycji projektu. Pobranie, wypełnienie i wysłanie deklaracji uczestnictwa to jedyny koszt, jaki muszą ponieść płocczanie, aby wziąć udział w zajęciach. Adresatami programu są uczniowie płockich szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz osoby dorosłe powyżej 40 roku życia. W dotychczasowych edycjach z bezpłatnych lekcji pływania skorzystało już 700 mieszkańców Płocka.

Zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu na Pływalni Miejskiej przy al. Kobylińskiego. Nad postępami 20-osobowych grup czuwać będą doświadczeni instruktorzy płockiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Zajęcia na basenie będą obejmowały nie tylko naukę pływania, ale także poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych.

– „Bezpłatne lekcje pływania” to działanie profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa na plażach i kąpieliskach. Uczestnicy programu będą nie tylko doskonalić swoje umiejętności pływackie, ale dowiedzą się także, jak zachować się w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia.Projekt ten, połączony z organizacją strzeżonego kąpieliska w pod płockiej Grabinie w okresie letnim, sprawia, że liczba utonięć i zdarzeń niebezpiecznych w Płocku i regionie maleje z każdym rokiem – powiedziała Wioletta Kulpa, Kierownik Zespołu Projektów Społecznych.

W tym roku rekrutacja odbywa się w okresie od 2 do 6 października. Dzieci oraz dorośli (przedział wiekowy „40+”), którzy chcą wziąć udział w projekcie powinni wypełnić deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR www.woprplock.pl ) i dostarczyć dokument do biura WOPR w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 1a lub przesłać skan na adres:[email protected]

O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydowała kolejność dostarczenia prawidłowo wypełnionych dokumentów. Obowiązuje ograniczona liczba 100 miejsc.

Dokumenty do pobrania:


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu