24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Płyniemy Polsko – Polski Dakar na wodzie!

By In Aktualności On 27 kwietnia 2023


Szanowni Państwo, Rejonowe Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe będąc organizacją podmiotowo uprawnioną do wykonywania ratownictwa wodnego jak również mającą statut Organizacji Pożytku Publicznego, włącza się w projekty, mające na celu wsparcie ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Płyniemy Polsko to projekt organizowany w formule rywalizacji sportowej, którego celem nadrzędnym jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Należy podkreślić, że na ten cel przeznaczonych zostanie 100% zebranych środków, przy czym podejmowane działania mają w pełni charakter charytatywny. Środki będą zbierane na zakup sprzętu do nurkowania i zajęcia rehabilitacyjne w wodzie dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Odbędą się także spotkania ze znanymi osobami oraz z osobami niepełnosprawnymi – zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Zaprezentują się także partnerzy projektu wraz ze sprzętem wodnym, takim jak skutery, motorówki, sprzęt do nurkowania. Goście będą mieli możliwość m.in. pływania skuterem wodnym. W każdym mieście na trasie projektu pojawią się lokalne i ogólnopolskie media.

1 maja 2023 r. na płockim odcinku Wisły rozpoczną się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Będą to trzecie w historii długodystansowe MP organizowane przez PZMWiNW – Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, przy ścisłej współpracy z klubami motorowodnymi – członkami PZMWiNW. Pierwsze zawody tej rangi odbyły się w 2021 roku. Celem sportowym projektu jest opłynięcie Polski rzeką Wisłą, Bałtykiem i Odrą, przez coraz liczniejszą, doświadczoną ekipę zawodników – motorowodniaków.

Szanowni Państwo, Rejonowe Płockie WOPR serdecznie zaprasza na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 30.04.2023 r. (niedziela) o godzinie 16.00 w Oddział Żeglarsko – Motorowodny PTTK”MORKA” w Płocku.

W jej trakcie zaprezentowane zostaną pełne dane dotyczące projektu „Płyniemy Polsko – Polski Dakar na wodzie!” zarówno w aspekcie sportowym ale przede wszystkim w zakresie pomocy dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Dzięki Państwa obecności i relacji z wydarzenia, mamy szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców naszej inicjatywy, co z kolei bez wątpienia przełoży się na pozyskanie większych środków na pomoc osobom z porażeniem mózgowym i autyzmem.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy.

Z ratowniczym pozdrowieniem

Zarząd WOPR Płock


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu