24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Podsumowanie Meczu charytatywnego piłki nożnej – Reprezentacja Artystów Polski vs Reprezentacja Płocka „Pomóżmy Ukrainie”

By In Aktualności On 25 kwietnia 2022


Wojna w Ukrainie to dramat, który dzieje się na naszych oczach i który spowodował, że nasza rzeczywistość zupełnie się zmieniła. Niewyobrażalne cierpienia mieszkańców Ukrainy wywołały w nas chęci pomocy na skalę już dawno niewidzianą !

W dniu 22 kwietnia 2022 r. płocki WOPR, wspólnie z Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp z o.o. oraz MZGM TBS Sp. z o.o., zorganizował charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacją Artystów Polskich a Reprezentacją Płocka – pod hasłem „Pomóżmy Ukrainie” pod patronatem Polski Związek Piłki Nożnej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. Całkowity dochód z meczu, za pośrednictwem Polska Akcja Humanitarna (PAH) zostanie przekazany walczącej Ukrainie.

W hali ORLEN ARENA – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o już od godziny 17.00 na wszystkich gości czekała moc atrakcji, jak chociażby degustacja potraw Stowarzyszenie ‚Miły Czas’ oraz Coraz Lepsze dzięki zaangażowaniu Elżbieta Kruzińska. W ramach akcji #PłockPomagaYe można było spróbować oryginalnych dań kuchni ukraińskiej, przygotowywanych przez rodowite Ukrainki które obecnie w Płocku znalazły bezpieczne schronienie. Potrawy przyciągnęły do strefy gastronomicznej bardzo wielu gości, a ich wyjątkowy smak spowodował, że wszystkie zostały zjedzone. Nie zapomnieliśmy również o naszych milusińskich i specjalnie dla nich zorganizowana została „play zona”. Na dzieci czekały gry i zabawy, które dzięki uprzejmości Agencja Impuls oraz wspaniałemu animatorowi Maciej Tarka wywołały ogromne zadowolenie wszystkich przybyłych dzieci. O odpowiednie przygotowanie wizerunkowe do meczu zadbał Przemek Cybulski, dzięki któremu osoby przybyłe na mecz mogły skorzystać z usług Таня Севастьянова, Людмила Тарковская, malujących na twarzach barwy polski i Ukrainy. Z ramienia Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom” zajęcia prowadził Michał Kłosiński, który w niezwykle ciekawy sposób starał się pobudzić dziecięcą wyobraźnię poprzez kreatywne myślenie na temat recyklingu. Przekonywał, że nie musimy wszystkiego wyrzucać do kosza – możemy wykorzystać odpady do ponownego użycia.

Przed rozpoczęciem meczu fantastyczny występ dały cheerleaderki z zespołu Impresja Płock, Akademia Cheerleaders, a hymn narodowy Ukrainy odśpiewała wybitna ukraińska śpiewaczka operowa Gala Dowbysz. To były wyjątkowo wzruszające chwile, które sprawiły, że wszyscy przybyli poczuli niezwykle silną więź z walczącą Ukrainą.

Po tych wzruszających chwilach górę wzięły emocje sportowe. Obie reprezentacje wystąpiły w następujących składach :

REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH :

FILIP SOJKA – polski muzyk sesyjny, basista, kompozytor i aranżer

Maksym Rzemiński – muzyk, pianista

Maciek Florek – tancerz, choreograf znany pod pseudonimem Gleba

Piotr Świerczewski – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, reprezentant Polski, trener piłkarski, zawodnik MMA,

Przemysław Cypryański – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy,

Michał Szyc – Wokalista, Finalista „The Voice of Poland” Zdobywca Złotego Mikrofonu Radia ZET, Uczestnik Festiwalu Opole 2014 – Debiuty

Gabor – Grzegorz Jędrzejewski – Bramkarz Reprezentacji Artystów Polskich, Reprezentacji Polskich Dziennikarzy

Adrian Woźny – aktor znany z M jak miłość, Na Wspólnej, Klan.
Reprezentacja Płocka :

Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Piotr Dyśkiewicz – Wiceprezydent Płocka

Tomasz Kominek – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku

Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki

Arkadiusz Iwaniak – Poseł na Sejm RP

Wojciech Ostrowski – Skarbnik Miasta Płocka

Kamil Zieliński – Biuro Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku

Arkadiusz Kochanowicz – Prezes MZGM TBS

Krzysztof Buczkowski – Wiceprezes Wodociągów Płockich

Marcin Uchwał – Prezes Komunikacji Miejskiej w Płocku

Adam Mieczykowski – Dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Mariusz Pogonowski – Aktor, Radny Miasta Płocka

Tomasz Maliszewski– Radny Miasta Płocka

Bartosz Leszczynski – Sędzia Międzynarodowy Piłki Ręcznej

Kamil Rzechółko – sędzia piłki nożnej

Szymon Wojciechowski – żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej

Kamil Śmiechowski – żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej

Dariusz Jakubowski – Wiceprezes ARS Płock

Marcin Lachowski – Wiceprezes Inwestycji Miejskich Płock

Adam Ablewski– piłkarz, trener.
W przerwie meczu, czekały wszystkich kolejne atrakcje, które wywołały emocje nie mniejsze niż te, które serwowały nam zmagania sportowe. Przeprowadzona została licytacja niezwykle interesujących gadżetów, którą uprzejmy był prowadzić Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. Za pośrednictwem Fundacja Poland 21c na licytacji pojawiła się piłka z autografem Artura Boruca, piłka z autografem Tomasza Iwana czy koszulka z autografem Jacka Krzynówka. Licytować można było również koszulkę z autografem byłego Reprezentanta Polski w Piłce Siatkowej Bartosza przekazaną przez Polski Związek Piłki Siatkowej, szalik piłkę z autografem Lucjana Brychczego, koszulkę meczową firmy Adidas Piłkarzy nożnych Wisły Płock, którą przekazał SPR Wisła Płock oraz Wisła Płock. Dzięki uprzejmości Fundacja Legii była możliwość zdobycia koszulki meczowej z autografami zawodników pierwszej drużyny Legii Warszawa. Firma PKN ORLEN przekazała na licytację czapki z autografem Roberta Kubicy, koszulki z autografami zawodników Grupy Sportowej ORLEN startujących w Igrzyskach Olimpijskich Tokyo’2021 czy też wyjątkowo interesujący z kolekcjonerskiego punktu widzenia gift – oryginalną koszulkę Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 z autografem naszego jedynego medalisty Dawida Kubackiego. Oczywistym wydaje się jednak, że absolutnym hitem licytacji była piłka nożna z autografem Roberta Lewandowskiego przekazana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Należy dodać, że specjalnie na okoliczność przedmiotowego meczu artysta Artem Tuliuk namalował obraz zatytułowany „Ufność”, który dzięki Kalinowski Krzysztof i Martyna Rybicka również trafił na licytację.
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla drużyny artystów. W spotkaniu nie liczył się wynik, a cel.


Dzięki wszystkim osobom przybyłym o ogromnych sercach i wielkiej hojności łącznie udało się zebrać 17 919,74 zł. Wszystkie pieniądze zebrane podczas meczu zostaną przekazane Polska Akcja Humanitarna (PAH) – SOS UKRAINA na pomoc bezpośrednią dla osób poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Nr zbiórki: 2022/947/OR.


Ogromne podziękowania należą się również Kwiaciarnia Egzotyka, Mediakolor, Logotypo, Cameleon Reklama, cameleon_pomagajpomagac, Lion Safety, Płocki Wolontariat, Usługi pożarnicze Tomasz Łydkowski Sp z o.o., Domino Pizzeria Płock, GREEN LOFT Restauracja & Bar, Krzysztof – Trofea Sportowe – grawerowanie, SP ZOZ WSPRiTS w Płocku, Dorota Wardyńska – menager REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH w Piłce Nożnej Agencja Artystyczna Ministerstwo Gwiazd, Cybulska Edyta, Fundacja Szybciej Wyżej Dalej, Rafał Nagadowski, Dom Ubezpieczeniowy Spectrum Oddział Płock Centrum, Jump Planet Płock, Paweł Krupa.About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu