24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Siódma edycja projektu „Bezpłatne lekcje pływania” dla mieszkańców Płocka.

By In Aktualności, Nauka pływania z ORLENEM On 4 października 2022


PKN ORLEN wspólnie z WOPR zapraszają uczniów płockich szkół podstawowych z klas IV – VIII oraz osoby dorosłe powyżej 40 roku życia na bezpłatne lekcje pływania. Dzięki finansowemu zaangażowaniu koncernu ratownicy WOPR będą kontynuowali na płockiej pływalni przy ul. Kobylińskiego lekcje nauki pływania, które rozpoczną się w październiku i potrwają do czerwca 2023 roku. Rekrutacja rozpoczyna się jutro i potrwa do 10 października.

W ramach siódmej już edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, osoby nie potrafiące pływać będą mogły nabyć takie umiejętności pod opieką fachowej kadry czyli instruktorów płockiego WOPR. Zajęcia na basenie będą obejmowały nie tylko naukę pływania, ale także poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa w akwenach wodnych. W dotychczasowych edycjach „Bezpłatnych lekcji pływania” wzięło udział ponad 600 mieszkańców Płocka. Lekcje odbywały się trzy razy w tygodniu w dwudziestoosobowych grupach. Zgodnie z założeniami projektu, po rocznym cyklu basenowej edukacji każdy z uczestników potrafił przepłynąć dowolnym stylem dwie długości basenu rekreacyjnego, także przepłynąć pod wodą (bez wynurzania) co najmniej pięć metrów oraz pokonać przynajmniej jedną długość basenu tylko przy pomocy pracy nóg.

Rekrutacja odbywa się w tym roku w okresie od 5 do 10 października. Dzieci oraz osoby dorosłe (przedział wiekowy „40+”) które chcą wziąć udział w projekcie powinny wypełnić deklarację uczestnictwa (do pobrania ze strony WOPR www.woprplock.pl ) i dostarczyć ten dokument do biura WOPR w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej 1a lub przesłać skan na adres mailowy: biuro@woprplock.pl  Wypełnienie i dostarczenie dokumentów jest wymagane obligatoryjnie, a o kwalifikacji na bezpłatne lekcje pływania będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

„Bezpłatne lekcje pływania” są jednym z wielu działań realizowanych przez koncern w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie wakacyjnych miesięcy w tym roku PKN ORLEN wraz z płockim WOPR po raz siódmy zorganizował strzeżone kąpielisko do wodnej rekreacji nad jeziorem w pod płockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka. Łącznie w lipcu i sierpniu br. plażę „Patelnia” odwiedziło ponad 50 tysięcy osób.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszenia dziecka:

Formularz zgłoszenia osoby 40+


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.

Ułatwienia dostępu