24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Spotkanie z Mistrzem – Sebastian Karaś

By In Aktualności, Nauka pływania z ORLENEM On 12 grudnia 2019


W środę 11 grudnia 2019 r. Rejonowe Płockie WOPR wraz z firmą ORLEN zaprosili uczestników projektu „Nauka pływania z Orlenem” oraz mieszkańców Płocka do wzięcia udziału w spotkaniu z Sebastianem Karasiem – jednym z najwybitniejszych polskich pływaków. Podkreślić należy, że lista jego dokonań i osiągnięć jest tak bogata i długa, że można by nimi obdzielić co najmniej kilku zawodników i ciągle byliby postrzegani jako zawodnicy wybitni. Szczególnie godne uznania jest : przepłynięcie w basenie 96 kilometrów i 850 metrów i ustanowienie tym samym rekordu Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym w ciągu doby, ustanowienie rekordowego czasu przepłynięcia najdłuższego jeziora w kraju (Jeziorak – 27 km / 5h 44 min), ustanowienie rekordu na odcinkach Hel-Gdynia (38 km w dwie strony) oraz w pływaniu ciągłym przez 12 i 24 godziny (54,2 km / 96,7 km), pokonaniu bez pianki Kanału La Manche (41 km), aktualizując rekord Polski do 8h 48 min.

            W 2016 roku wielokrotny mistrz Polski Sebastian Karaś dokonał niemożliwego i pokonał 100-kilometry odcinek łączący Kołobrzeg z duńską wyspą Bornholm w rewelacyjnym czasie 28 godzin i 30 minut przy czym został on pierwszą osobą na świecie, której udała się ta niezwykła sztuka !

            Spotkanie rozpoczął przedstawiciel biura prasowego PKN Orlen, który serdecznie przywitał gościa oraz wszystkich przybyłych na spotkanie i po krótkim wprowadzeniu głos zabrał Sebastian Karaś. Przedstawił on, w formie wyjątkowo interesującej multimedialnej prezentacji, przebieg swojej kariery zawodniczej, trudach i bolączkach osiągania zamierzonego celu, szczególnie dużo czasu poświęcając omówieniu najbardziej działającemu na wyobraźnię osiągnięciu – przepłynięciu  100-kilometrowego odcinka łączącego Kołobrzeg z duńską wyspą Bornholm. W zgodnej opinii wszystkich zebranych Sebastian Karaś, poza dokonywaniem rzeczy z pozoru niemożliwych i udowadnianiu, że granice ludzkich możliwości praktycznie nie istnieją, okazał się również wyjątkowo sympatycznym człowiekiem mogącym być motywacją dla innych w osiąganiu ich własnych celów.

            Po zakończeniu prezentacji wszyscy udali się na nieckę basenu „Podolanka” gdzie Sebastian Karaś przeprowadził lekcję pływania, kładąc nacisk na ćwiczenia, których wykonywanie przyczynia się do nauki właściwej techniki pływania.

            Zarówno uczestnicy spotkania, przedstawiciele mediów oraz obserwatorzy byli pod wielkim wrażeniem Sebastiana Karasia, zgodnie twierdząc, że jest on inspiracją dla innych w przełamywaniu barier i spełnianiu własnych marzeń.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.