24 262-92-28 [email protected]

Menu
WOPR PŁOCK

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO.

Szkolenie z zakresu Pierwszej pomocy dla uczniów szkół średnich

By In Bez kategorii On 1 marca 2019


Rejonowe Płockie WOPR serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich z Płocka do wzięcia udziału w naszej akcji pn. „4 minuty”.

Projekt ten ma za zadanie uświadomić młodym płocczanom jak ważna jest pierwsza pomoc, jak ważna jest wiedza, która ratuje życie. Poprzez kampanię podkreślającą potrzebę i zasadność udzielania pierwszej pomocy chcemy sprawić, że większa liczba osób, gdy będzie taka potrzeba, zrobi coś więcej niż tylko wezwie pogotowie ratunkowe.
W trakcie bezpłatnych, rozszerzonych kursów pierwszej pomocy uczestnicy projektu otrzymają nie tylko konkretną wiedzę praktyczną i teoretyczną, ale przede wszystkim zwiększy się ich pewność w działaniu, jakim jest udzielanie pomocy najbardziej potrzebującym w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Jednocześnie edukacja w tym zakresie kształtuje prawidłowe i jakże cenne postawy prospołeczne, które zaowocują w przyszłości tym, iż wszyscy będziemy czuć się bardziej bezpiecznie.
Poprzez realizację powyższego projektu pragniemy rozwiązać problem braku wystarczającej edukacji i świadomości społecznej w zakresie potrzeby udzielania pierwszej pomocy. Mimo, że o pierwszej pomocy pojawia się wiele materiałów i kampanii społecznych, to jednak w dalszym ciągu zauważamy brak kursów pierwszej pomocy, które dają konkretną dawkę wiedzy i umiejętności praktycznych przydatnych podczas udzielania pierwszej pomocy. Znakomita większość osób nie brała nigdy udziału w kursach podstawowych czy rozszerzonych poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy.

Wychodzimy na przeciw temu problemowi i dajemy uczniom szkół średnich w Płocku możliwość bezpłatnego uczestniczenia w profesjonalnym kursie pierwszej pomocy składającym się z części teoretycznej i praktycznej, zakończonym testem, po którym dostaną certyfikat uczestnictwa. Dzięki tym zajęciom otrzymują zachętę do większej odpowiedzialności za siebie, jak i za innych. Ponadto pozyskują zaświadczenie, które zwiększa ich kwalifikacje na rynku pracy, gdy np. poszukiwać będą pracy dorywczej jeszcze jako uczniowie. Uczestnictwo w takim kursie sprawi, że zwiększy się odsetek osób, które regularnie będą recertyfikować swój kurs, przypominać i aktualizować własną wiedzę. Wreszcie taki kurs może wpłynąć na niektórych uczestników poprzez to, że pozwoli im odkryć swoją życiową pasję, czy drogę zawodową oraz zachęci ich do rozwijania siebie na innych płaszczyznach.


About the Author

Kasia

Related Posts

Comments are closed here.